Окна продувают. Что делать ?

Beginning

Ļoti bieži, nomainot vecos logus uz jauniem pakešu logiem, uz stikla paketes sāk veidoties kondensāts. Ko darīt šādā situācijā? Doties uz uzņēmumu, kas uzstādīja logus un izteikt savas pretenzijas? Bet ne vienmēr vainīgs ir ražotājs vai uzstādītājs. Gadījumos, kad veidojas kondensāts, jāizvērtē vairāki iemesli, kas var ietekmēt tā rašanos. Tie var būt gan neatbilstoši logi un to montāža vai aiļu apdare, kā arī klimatisko apstākļu īpatnības dzīvoklī. Ja pie vainas ir  neatbilstošs logs, situācija un risinājumi ir skaidri, bet ko darīt ar konkrētiem klimatiskajiem apstākļiem un kā tikt galā ar kondensāta veidošanos?

Kondensāts būtībā  ir  gaisa pāreja no gāzveida stāvokļa šķidrā, un temperatūru, pie kuras tas veidojas, sauc par ”rasaspunktu”.

Galvenie kondensāta veidošanās iemesli:

Paaugstināts mitrums telpā. Jūs droši vien esat ievērojuši, ka visbiežāk stikli svīst tādās telpās, kur ir paaugstināts mitruma līmenis, piemēram, virtuvē, vannas istabā, ko veicina ūdens iztvaikošana un slikts izplūdes – ieplūdes ventilācijas darbs telpā. Risinājums  šajā situācijā ir regulāra telpas vēdināšana vai jaudīgākas ventilācijas iekārtas uzstādīšana.
Slikta apkures sistēma telpā, blīvi aizkari vai žalūzijas. Laba apkures sistēma un pareizi izvietoti radiatori (tie parasti atrodas tieši zem loga) labvēlīgi ietekmē  gaisa plūsmas cirkulāciju pie loga.
Ļoti plata palodze. No pirmā acu uzmetiena šķiet, ka plata palodze ir ļoti ērts un praktisks risinājums, uz kuras mājsaimniecēm ir kārdinājums salikt puķu podus un vāzes ar svaigiem ziediem. Bet jāatceras, ka augi elpo un elpošanas procesā izdala mitrumu, kā arī puķu laistīšana paaugstina mitruma līmeni telpā. Gaisa cirkulācija ir traucēta, ja palodze ir “piekrāmēta”, kā rezultātā veidojas kondensāts uz logiem. Risinājums – izmantot dekoratīvos režģus, ar kuru palīdzību  tiek atvieglota siltā gaisa nokļūšana loga ailē.

Pārmērīga  hermetizācija logos. Logs nelaiž cauri mitrumu un gaisu. Protams, logiem ir pieejams mikrovēdināšanas režīms, kuru var izmantot arī ziemas sezonā, bet tas ne vienmēr  ir ērti.  Dažiem  logiem ventilācijas nav, un tas izraisa kondensāta veidošanos uz stikla. Risinājums – uzstādīt ventilācijas sistēmu, kā piemēram AIR BOX, RADAX, AERECO vai kādu citu, kas automātiski regulēs svaiga gaisa ieplūdi telpā un palīdzēs atbrīvoties no kondensāta.

Parastā (neselektīva) stikla pakete. Nomainot stikla paketi, var ne tikai izvairīties no apnikušā kondensāta uz stikliem, bet arī uzlabot loga siltumizolāciju. Piemēram, ja stikla paketē izmanto nevis alumīnija, bet plastmasas rāmīti TERMIX vai tā analogu, tiek arī samazināta aukstuma tiltu veidošanās pie stikliem un uzlabots siltumcaurlaidības koeficients loga konstrukcijā.

Pēdējā laikā kļūst populāri logi ar 3 stikla paketēm, un tā ir pareiza izvēle, bet rodas jauna problēma – logi svīst no ārpuses, bet atrisināt šo problēmu nav iespējams. Tie svīst no ārpuses tikai tad, kad loga ārējā stikla virsma ir vēsāka par āra gaisu. Šāda situācija veidojas pēc vēsām naktīm, un tas liecina par to, ka 3 stiklu pakete pietiekami ilgi un efektīvi saglabā siltumu.

Novēlu jums veiksmi!

SIA “RENDOKS “ valdes priekšsēdētāja A.Voroņecka

Cēsis, Raunas iela 15

Tālr. /fakss 64107231, mob.t. 26428978

Limbaži, Parka iela 18

Tālr. /fakss 64070004, mob.t. 20221368

End

  • By admin
  • 25/07/2013
  • 17
  • Metronic, Keenthemes, UI Design


Pēdējas ziņas

Letiusto gnissimos

Decusamus tiusto odiodig nis simos ducimus qui sint

Deiusto anissimos

Decusamus tiusto odiodig nis simos ducimus qui sint

Tesiusto baissimos

Decusamus tiusto odiodig nis simos ducimus qui sint


Ценовое предложение:

3 шага до получения информации о лучшей цене

Vajadzība

Galvenais faktors labākā piedāvājuma uzzināšanai ir vajadzība, spiežam izvēlni "Pieprasīt cenu".

Informācija

Lai saņemtu labāko cenu atsūti izmērus, daudzumu, un papildus informāciju, norādos savus kontaktus.

Labākā cena

Viens mirklis un Jūs saņemat labāko cenas piedāvājumu. Tātad spiežam izvēlni "Pieprasīt cenu".